Chcete bezstarostnú zimnú jazdu? Držte sa týchto tipov

Chcete bezstarostnú zimnú jazdu? Držte sa týchto tipov

by spravca

Zima, jedno z najkrajších období je tu opäť a bez ohľadu na to, či ju máte radi alebo ju nenávidíte, pred prípravou na sneh a studené počasie je treba toho veľa urobiť. Nikdy nie je príliš skoro na to, aby ste seba a svoje auto pripravili na to, čo na ňu zima vrhne. A preto sme zostavili zoznam 5 najlepších tipov, ako pripraviť vaše vozidlo v zime a starať sa oň počas celej zimy.

  1. Prezujte pneumatiky a pravidelne ich kontrolujte

Asi najzreteľnejším a najdôležitejším krokom k príprave vozidla na chladné zimné mesiace je prezuť zimné pneumatiky vášho automobilu. Vďaka zimným pneumatikám môžete zmeniť váš jazdný výkon a byť v bezpečí na zľadovatených cestách. Ako už mnohokrát dokázal test zimných pneumatík, počas zimnej sezóny budete chcieť pravidelne vykonávať kontrolu pneumatík. Uistíte sa tak, že sú dobre nahustené a stále majú dobrý dezén.

  1. Umývajte si auto v zime

Nie je žiadnym tajomstvom, že s chladnými zimnými mesiacmi prichádza na cesty sneh, bahno, ľad, soľ a piesok. Je preto treba premýšľať nielen o prezutí na najlepšie zimné pneumatiky, ale aj o pravidelnom umývaní automobilu. Je to dôležitá súčasť starostlivosti o vaše vozidlo v zime.

Najlepšie je plánovať si dopredu a poriadne auto umyť a voskovať skôr, ako sa nečistota začne zhromažďovať. Tým sa zabráni vzniku hrdze, ale nie bez trvalej starostlivosti. Nezabudnite často monitorovať oblasť okolo vašich pneumatík a prednej mriežky automobilu pre akékoľvek nahromadenie, a doprajte svojmu autu dobré vyčistenie, ak sa tak stane. Pomôže to udržať váš automobil vo vynikajúcom stave.

  1. Skontrolujte olej v automobile

Ak chcete, aby vaše vozidlo počas zimnej sezóny fungovalo dobre, mali by ste skontrolovať stav oleja, aby ste sa uistili, že hladina nie je príliš nízka a či má správnu konzistenciu. Vždy sa uistite, že ste skontrolovali návod na použitie vášho vozidla, aby ste sa uistili, že na optimalizovaný výkon vozidla používate odporúčaný typ oleja.

  1. Skontrolujte stierače čelného skla 

Tento tip na údržbu je z hľadiska vašej bezpečnosti jedným z najdôležitejších. Nie je nič horšie ako vysporiadať sa so zamrznutým oknom, keď je už viditeľnosť nízka a používate tekutinu stierača predného skla, ktorá pri nízkych teplotách nefunguje dobre. Budete sa chcieť uistiť, že ste skontrolovali, že vaše stierače čelného skla sú v dobrom prevádzkovom stave, a tiež, že ich naplníte kvapalinou stierača predného skla, ktorá je určená na použitie v chladnejších teplotách s možnosťou odmrazovania.

  1. Udržujte batériu v aute nabitú

Ďalším dôležitým krokom, ktorý musíte urobiť, než sa skutočne zohrejú skutočne nízke teploty, a nás všetkých prekvapiť, je skontrolovať batériu vášho vozidla a uistiť sa, že je úplne nabitá a v dobrom stave. Možno to ani nebudete vedieť, až kým nebude neskoro a vy ostanete uviaznutí niekde na ceste s vybitou batériou. Preto je dôležité v zimných mesiacoch často kontrolovať a udržiavať batériu vozidla nabitú.

 

 

 

You may also like