Toyota sa stará o vašu bezpečnosť počas riadenia vozidla

Toyota sa stará o vašu bezpečnosť počas riadenia vozidla

by spravca

O pár rokov môžeme očakávať, že všetky nové automobily budú disponovať veľkým množstvom bezpečnostných prvkov. Niektoré z nich automobilky inštalujú do vozidiel z vlastnej vôle v snahe o zvýšenie bezpečnosti na cestách. Iné budú povinné kvôli nariadeniam Európskej únie. Len nedávno prekvapila svojou aktivitou automobilka Toyota, ktorá inštalovala mnohé zaujímavé prvky do rôznych modelov svojich automobilov.

Novinky pre spaľováky i elektromobily

Toyota nechcela nechať v štichu fanúšikov elektromobilov a ani vozidiel so spaľovacím motorom. Technologické novinky nájdete v novom roku v SUV Corolla Cross. SUV sú sami o sebe veľmi bezpečné. Ak spojíte túto bezpečnosť s novými vylepšeniami a kúpite na kolesá pneumatiky Kormoran, nemusíte sa nehody obávať. Ďalšími vozidlami, v ktorých nájdete nové bezpečnostné systémy, sú elektrický automobil bZ4X a nové modely menších osobných vozidiel Corolla. Balíček bezpečnostných prvkov Toyota nazvala príznačne Toyota Safety Sense 3 (skratka TSS3).

Parkovanie hračkou

Predovšetkým dámy sa potešia novému parkovaciemu asistentovi. Už sa nemusíte obávať ťukancov a ani malého priestoru na parkovisku. Parkovací asistent s názvom T-Mate sa postará vskutku o všetko. V minulosti asistent len krútil volantom a vy ste museli kontrolovať rýchlosť. Nové modely vďaka T-Mate dokážu ovládať zrýchlenie i spomalenie a vaše nové zimné alebo letné pneumatiky prispejú k dokonalosti jazdy. Parkovacia kamera a senzory dokonca ukladajú do pamäti obľúbené a najvhodnejšie miesta na parkovanie. Každý rodič sa obáva toho, že zabudne v zhone na dieťa v aute. Aj tieto obavy T-Mate zažehnal. Pri vystupovaní vás vozidlo upozorní nielen na to či v blízkosti automobilu nie sú cyklisti alebo iné vozidlá, ale tiež na zabudnuté predmety a osoby na zadnom sedadle. Pokojne otvorte strešné boxy Northline, vyložte nákup a vozidlo vás upozorní, aby ste náklad vyložili aj zo sedadla.

Šoférovanie bez rizík

Potešiteľné sú i ostatné upgrady bezpečnostných systémov. Vylepšeniami prešli rozoznávacie senzory, ktoré zaznamenávajú okoloidúce vozidlá. Obávať sa nemusíte ani predbiehania, keďže asistent za vás perfektne zaradí vozidlo pri predbiehaní. Zaujímavá je funkcia stopnutia vozidla v prípade, že jazdíte pri nízkych rýchlostiach. Prakticky vymizne z vašej mysle strašiak v podobe odbočovania na križovatkách, keďže asistent bezpečnosti vybaví za vás aj tento manéver.

Tip na záver: Ak sa chcete o všetkých bezpečnostných vylepšeniach dozvedieť detaily, kliknite na oficiálne internetové stránky Toyota a zadajte do filtra výraz TSS3.

 

 

You may also like