Ford Mustang Mach 1 - Novinka z výstavy áut v Prahe

Ford Mustang Mach 1 – Novinka z výstavy áut v Prahe

by spravca

Zdá sa vám, že v poslednej dobe sú všetko iba elektroautá ? Vo Forde nie. Okrem elektrického Mustangu Mach-E je tu priestor aj pre klasický Mustang s benzínovým motorom V8. A to ako limitovaná športová verzia Mach 1. Tento ikonický Mustang kombinuje pôsobivú aerodynamiku a výkon s klasickými dizajnovými prvkami, ktoré mu dodávajú charakteristický športový vzhľad. Poznáte ho?

Vďaka inovatívnym technológiám, ktoré zaisťujú lepšiu ovládateľnosť, je nový Ford Mustang Mach 1 tou správnou voľbou pre tých, ktorí chcú mať husiu kožu.

Ford Mustang Mach 1

Mustang patrí medzi tie najsledovanejšie modely americkej automobilky Ford. Do dnešných dní však nebola najvýkonnejšia verzia Mach 1 v Európe oficiálne k dostaniu. To sa však zmenilo a najsilnejšia verzia s najlepšími jazdnými vlastnosťami je v predaji. Táto novinka bola dokonca predstave na výstave áut svet motorov  – Autoshow v Prahe. A prečo je toto auto tak špeciálne?

Nový Ford Mustang Mach 1 je optimalizovaný do najmenších detailov, aby dosiahol maximálny výkon. Vylepšený aerodynamický dizajn zaisťuje vyšší výkon než ostatné modely Mustang. Prepracovaná predná časť vedie k zlepšenému chladeniu a väčšej prítomnosti na ceste. To je podčiarknuté aj výberom farieb. Limitovaná edícia Mach 1 sa ponúka v ôsmich exkluzívnych kombinacích laku karosérie. Charakteristické čierne pruhy na bokoch a na kapote dotvárajú závodne inšpirovaný dizajn. Exkluzívne pneumatiky Michelin na matných čiernych 19-palcových zliatinových diskoch zaisťujú správny kontakt s vozovkou.

Interiér kombinuje štýl, pohodlie a športový charakter. V tejto limitovanej edícii sa môžete tešiť na vysokokvalitné športové sedadlá Recaro vyrobené z kože s akcentovanými pruhmi. Nový Ford Mustang Mach 1 napreduje aj čo sa týka technológie, inteligentné asistenčné systémy zvyšujú zážitok z jazdy.

Nový Ford Mustang Mach 1 bude určite dominovať na ceste, ale vďaka veľkému počtu vylepšení výkonu je ako stvorený na závodnú dráhu. No napriek tomu má priestor aj na povinnú výbavu auta. Posilňovač bŕzd umožňuje brzdám reagovať rýchlejšie a vylepšený systém nasávania vzduchu navyše optimalizuje prúdenie vzduchu. Je k dispozícii so 6-stupňovou manuálnou alebo 10-stupňovou automatickou prevodovkou, čo zaisťuje vynikajúcu agilitu na trati i mimo nej.

Prepínačom môžete meniť a optimalizovať nastavenia výkonu z normálneho režimu na Sport +, Track a Snow / Wet. Iste, Mustang Mach 1 je síce športový typ auta, ale na druhej strane je pohodlný aj na dlhšie trasy.

Tip: Ak sa chystáte tento model vyskúšať aj na cestách, nezabudnite si pribaliť pandemickú výbavu do auta.

You may also like